Language:

 

Якщо ваша кішка мало п’є, це не означає, що її організм цього не потребує. Тварину потрібно привчити щоденно вживати достатню кількість води. І забудьте про пиття з-під крану й коров’яче молоко.

 

Чому коти п’ють помітно менше, ніж собаки?

 

Еволюційно сучасні домашні коти беруть свої корені від диких котів, що жили в пустелі. Вільного доступу води в пустелі нема, вода там є дефіцитом, і дикі коти пристосувалися до споживання дуже маленької кількості води, порівняно, наприклад, із собаками. Ця звичка збереглась і в сучасних котів.

 

Чим загрожує коту нестача води?

 

Недостатнє споживання води призводить до утворення дуже концентрованої сечі, що значно збільшує ризик розвитку захворювань сечовивідної системи, а саме розвитку сечокам’яної хвороби. Нестача води або вживання неякісної води також тягне за собою такі наслідки, як захворювання нирок: ниркова недостатність, хронічна хвороба нирок, порушення фільтраційної функції.

 

Скільки тварина має випивати за добу?

 

Добова норма споживання води для котів повинна складати 30 мілілітрів на 1 кілограм маси тіла.

 

Чи можна дозволяти кішці пити з-під крану?

 

Коти повинні споживати чисту свіжу питну демінералізовану воду. Ні в якому разі не можна дозволяти пити з-під крану. Це неочищена вода, яка не підходить для пиття. Для тварин ідеальною є бутильована вода, призначена для немовлят.

 

Як змусити кота пити вдосталь води?

 

Для того, щоб кіт або кішка пили достатньо води, необхідно створити для цього умови. Миска з водою не повинна стояти надто близько до миски з кормом — хижаки не п’ють біля їжі.

Питна миска має бути керамічною — не пластиковою і не металевою — широкою, щоб під час пиття кіт не торкався її країв своїми чутливими вусиками — вібрисами. Тварині це неприємно, і вона не питиме багато за таких умов. Вода повинна бути свіжа, чиста, кімнатної температури. 

Для тих улюбленців, які віддають перевагу проточній воді, рекомендовано придбати спеціальний питний фонтанчик. Вони недешеві, але для здоров’я кота просто незамінні.

 

Які продукти порушують водний баланс котячого організму?

 

Не можна давати кішці продукти із надмірним вмістом солі. Наприклад, солену рибу. Це може призвести до сольового отруєння. З іншого боку, багато виробників харчування для котів додають до корму незначну кількість солі, щоби кіт відчував спрагу та споживав більше води.

 

Чи можна давати котам коров’яче молоко?

 

Коров’яче молоко ні в якому разі не може замінити питну воду ані коту, ані людині. Ба більше, у дорослих кішок не виробляється фермент, що розщеплює молочний цукор — лактозу. Тому коров’яче молоко у котів не засвоюється, і його споживання може призвести до розладів травлення.

 

7. 10. 2021

Новий заголовок укр

28. 01. 2021

У Львові відкрили ще один майданчик для вигулу собак

21. 01. 2021

Дистанційна робота і коти. Як домашня тварина впливає на наше життя на карантині

5. 08. 2020

У Львові можна безкоштовно чипувати собаку. Графік

27. 07. 2020

У Херсоні собака врятував жінку від грабіжника

25. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Кіт з одночасно блакитними і зеленими очима

20. 07. 2020

450 костюмів за три роки. Як 89-річна англійка в’яже одяг для собак

18. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Білосніжна персидська кішка з вадами зору

17. 07. 2020

У Львові будують новий тренувально-вигульний майданчик для собак