Language:

У Львові запрацював банк крові для тварин

Вже залучили перших чотирилапих донорів

20. 03. 2019
3330

У Львові розпочав роботу перший у Західній Україні банк крові для тварин, повідомляють в ЛКП «Лев». Проект реалізують  завдяки зусиллям та коштам самого підприємства, допомозі партнерів та численних благодійників.

Це дасть змогу рятувати ще більше безпритульних та домашніх собак. Уже зараз «Лев» запустив у роботу банк крові та навіть залучив перших донорів. Їхню кров можна буде використати уже найближчим часом для вливання хворим чи травмованим тваринам.

Вливання крові при травмах або різноманітних захворюваннях потребує чимало тварин. Проте у Львові, стверджують ветеринари, досі не було можливостей забезпечити цей процес. Часто життя тварин залежить саме від цієї процедури. Тож головна місія банку крові, що нарешті з’явився у Львові, це порятунок життів чотирилапих друзів.

На сьогодні для реалізації проекту вже закуплено обладнання на 275 тисяч гривень, проте збір коштів триває – підприємство ще має оплатити постачальникам 92 тисячі гривень. Щоб долучитися, зробіть благочинну пожертву на сайті ЛКП «Лев», натиснувши кнопку Donate.

«Ми вирішили не зволікати, адже усе необхідне обладнання вже у нас. До того ж, наші лаборанти вже пройшли необхідні навчання у фахівців компанії-постачальника, які мають значний досвід у роботі з аналогічним обладнанням у закладах охорони здоров’я для людей. Наші працівники відтестували навички та забрали кров у двох перших донорів банку крові ЛКП «Лев», – розповіла директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак.

Банк крові оснащено спеціальним обладнанням. Для діагностики патологічних станів тварин-донорів перед забором крові використовуватимуть мікроскоп Leica DM500 LED.  Для зберігання плазми та еритроцитарної маси придбали холодильник SAMSUNG RB 34N. Водяна баня digital 5л Poly Science дозволить розморожувати продукти крові в найкоротший період для надання невідкладної допомоги тварині. Механічний екстрактор для розділення крові на компоненти дає змогу довготривалого зберігання продуктів крові і можливість застосовувати плазму та еритроцитарну масу окремо, залежно від потреб собаки чи кота. Найважливішим обладнанням є центрифуга РС6МЦ з ротором. Пристрій забезпечує ключовий етап процесу – відділення плазми від еритроцитів. Вартість центрифуги – 185 тисяч гривень.

Також закуплено контейнери для зберігання крові та затискач для герметичного пакування контейнерів.

Донорами крові можуть стати здорові вакциновані собаки масою не менше 25 кг, це безкоштовна послуга для господарів цих тварин. Для реципієнтів базова вартість вливання крові становитиме 2100 грн.

Формування бази донорів крові у Львові вже також розпочато. Ініціатива Animal-ID.info, яка уже розробила міжнародні бази для реєстрації тварин в Україні, саме працює над внесенням відповідних змін у кабінет користувача базою.

«Кожен господар, що знає групу крові свого улюбленця, може внести її у дані про собаку. Це дасть змогу, з одного боку, автоматично стати потенційним донором крові і здати кров для порятунку чотирилапих, а з іншого, за потреби, знайти тварин, які мають необхідну вашому собаці для вливання групу крові. Адже у тварин більше груп крові, аніж у людей. А в базі Animal-ID.info ви отримаєте доступ до потенційних донорів по всіх містах України, де відбувається реєстрація чотирилапих. Аналогічної бази наразі немає ні в Україні ні за кордоном. Вона зручна і буде швидко наповнюватися. Перші дані до неї буде внесено саме на основі співпраці з ЛКП «Лев», – пояснив співзасновник Animal-ID.info Віктор Копач.

Фото: Роман Балук

7. 10. 2021

Новий заголовок укр

28. 01. 2021

У Львові відкрили ще один майданчик для вигулу собак

21. 01. 2021

Дистанційна робота і коти. Як домашня тварина впливає на наше життя на карантині

5. 08. 2020

У Львові можна безкоштовно чипувати собаку. Графік

27. 07. 2020

У Херсоні собака врятував жінку від грабіжника

25. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Кіт з одночасно блакитними і зеленими очима

20. 07. 2020

450 костюмів за три роки. Як 89-річна англійка в’яже одяг для собак

18. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Білосніжна персидська кішка з вадами зору

17. 07. 2020

У Львові будують новий тренувально-вигульний майданчик для собак