Language:

Чотирилапа волонтерка: як ретривер допомагає рятувати безпритульних тварин

Історія Валентини та її улюблениці Бесті

18. 02. 2019
1768

Вона найкраща. Саме так з англійської – від “the best” – перекладається прізвисько цієї собаки. Волонтерка Валентина Олефір зустріла свою Бесті три роки тому. Дівчина побачила ретривера на узбіччі з вікна автомобіля. Собака тремтіла.

Спочатку Валентина думала, що тварина загубилася. Розмістила оголошення. намагалася знайти господаря. Проте телефонували лише охочі забрати породисту собаку до себе.

test-alt
Cаме вагітність – причина, через яку дворічну Бесті вигнали з дому.

Валентина не поспішала її віддавати з простої причини. Ніхто не погоджувався стерилізувати золотистого ретривера. “Є люди, які розводять собак для бізнесу”, – уточнює дівчина.

Через місяць вона помітила, що собака округлюється. Сходили до ветеринара. Той підтвердив: Бесті вагітна. Попри таку щасливу новину, згодом з’ясується, що саме вагітність – причина, через яку дворічну Бесті вигнали з дому.

Незабаром собака народила десятьох цуценят. “Не породисті – всі чорного кольору”, – згадує Валентина. Серед них вижив лише один. Зараз тварина живе у родині хлопчика з аутизмом. “Вони дуже добре знаходять спільну мову. Цуценя нашої Бесті – важливий член їхньої родини”, – розповідає Валентина.

Бесті почала допомагати Валентині рятувати тварин та знаходити їм нове житло.

Одного дня зателефонував справжній господар Бесті. Він сказав, що вигнав собаку, бо вона завагітніла від безпородного пса. “Тепер, коли вона без потомства, ми готові її прийняти назад”, – сказав він тоді Валентині. Дівчина собаку не віддала. Чоловік навіть не погодився оплатити усі витрати. “І більше ми його ніколи не бачили і не чули”, – говорить Валентина.

Бесті стала повноцінним членом нової родини. А згодом вона почала допомагати Валентині рятувати тварин та знаходити їм нове житло. Якось вони стояли на зупинці і чекали на маршрутку. Раптом Бесті вирвала повідець та попрямувала до смітника. Там вона знайшла згорток із цуценятами. “Вони були новонароджені, троє з них вже померли, коли ми їх знайшли”, – розповідає волонтерка.

Валентину вразило, як Бесті з ними поводилася: “Вона їх вилизувала та намагалася приласкати. Була для них як мама”. Дівчина додає з усмішкою: “Вона у нас юна волонтерка”.

“Тварини, яких ми забираємо з вулиці, найчастіше асоціальні. І Бесті для нас велика помічниця, бо своїм теплом зігріває тварин. Вони їй довіряють більше, ніж людям”, – пояснює Валентина.

“Тварини, яких ми забираємо з вулиці, найчастіше асоціальні. І Бесті для нас велика помічниця, бо своїм теплом зігріває тварин. Вони їй довіряють більше, ніж людям”, – пояснює Валентина.

З часом саме завдяки Бесті вдається налагодити зв’язок з безпритульними тваринами. “Вони бачать нашу взаємодію з нею і розуміють, що нам можна довіряти”, – розповідає Валентина.

Дівчина почала волонтерити ще у 13 років. Тварин любила з дитинства, але не завжди мала можливість їм допомагати. Якось випадково натрапила на сильно пораненого собаку. Тоді вдалося зібрати гроші та прилаштувати тварину завдяки публічній кампанії в інтернеті. “І тоді я зрозуміла,що можу допомагати й іншим тваринам. Якщо мені це вдається, то чому ні?”, – із захопленням говорить Валентина.

Коли волонтерка закінчила дев’ятий клас, то зрозуміла, що порятунок чотирилапих є її покликанням. Тоді ж вступила до ветеринарного коледжу. Зараз навчається на четвертому курсі та увесь вільний час приділяє тваринам. Навіть її захоплення сприяють волонтерству – Валентина займається фотографією: “Гарні фото допомагають прилаштувати тварин”.

Спілкувалась Анна Аргірова. Фото – Валентина Олефір

7. 10. 2021

Новий заголовок укр

28. 01. 2021

У Львові відкрили ще один майданчик для вигулу собак

21. 01. 2021

Дистанційна робота і коти. Як домашня тварина впливає на наше життя на карантині

5. 08. 2020

У Львові можна безкоштовно чипувати собаку. Графік

27. 07. 2020

У Херсоні собака врятував жінку від грабіжника

25. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Кіт з одночасно блакитними і зеленими очима

20. 07. 2020

450 костюмів за три роки. Як 89-річна англійка в’яже одяг для собак

18. 07. 2020

Вухатий інстаграм. Білосніжна персидська кішка з вадами зору

17. 07. 2020

У Львові будують новий тренувально-вигульний майданчик для собак